středa 19. září 2012

U každé knihy si můžete upravovat spoustu informací. Zadáte si název knihy, jméno autora, název série, pokud do nějaké patří. Dále si přidáte obálku, informace ke knize a spoustu dalšího. Můžete si vytvářet i vlastní data, jako například počet stránek apod... Jako příklad uvedu knihu, která je volně ke stažení na netu.

Je to kniha Arthura Conana Doyla, Pes Baskervilský. Patří do série o Sherlocku Holmesovi a je pátou knihou série. Dále můžete vidět obálku. Vpravo nahoře si můžete přidávat několik verzí knihy v různých formátech. A komentáře dole, to je anotace ke knize. Tu si můžete dokonce i upravovat například kurzívou apod. Většina těchto dat se může potom zobrazovat i v knize, pokud ji použijete při převodu. Já knihy převádím do mobi a tyto data jsou potom na začátku knihy:
Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!


Metadata si můžete i stáhnout na netu a nemusíte je psát sami. K tomu sklouží tlačítko dole, jak jinak Download metadata :-)


No a jak jsem říkala, můžete si i upravovat vlastní data ke knize. Já například si píšu počty stran, abych aspoň trochu věděla, jak velké knihy čtu a taky abych si označila knihy, které jsem už četla :-) To najdete v druhé záložce Uživatelská metadata.Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem
štítky

0 komentářů:

Okomentovat